درباره ما

طی سالیان اخیر، توسعه صنایع نفت و گاز، و افزایش اهمیت خطوط لوله در انتقال سیالات به مناطق مختلف، باعث گسترش خدمات مربوط به این حوزه صنعتی نیز گردیده است. علی‌الخصوص در مناطق نفت‌خیز و گازخیز دنیا، که کشور ما نیز یکی از آنها می‌باشد، استفاده از این خدمات روند رو به رشدی داشته است و مزایای آن نقش حائز اهمیتی در ارتقای صنایع مذکور و افزایش بهره‌وری در این حوزه‌ها گردیده است.

شرکت پیشگام صنعت ابزار، از واحدهای خصوصی تأمین کننده محصولات و تجهیزات خطوط لوله و ارائه‌دهنده‌ی خدمات مذکور می‌باشد که از ۱۳۷۷ کار خود را با واردات و فروش تجهیزات صنعتی خطوط لوله آغاز کرد. به مرور، و پس از آشنایی با مختصات فنی، و به منظور گزاردن گامی در جهت خودکفایی و افزایش نقش‌آفرینی در سیاست‌های راهبردی کشور مبنی بر بومی‌سازی صنایع و افزایش استقلال کشور در زمینه دانش فنی و خدمات صنعتی خود تصمیم به ارائه خدمات خطوط لوله، خصوصاً عملیات‌های انشعاب گرم خطوط لوله یا هات تپ، و انسداد خطوط لوله یا استاپل گرفتیم. بدین ترتیب، و پس از آشنایی تدریجی با فرایندها و عملکردها، و مطالعات و مشاوره‌های طولانی، موفق به تسلط بر فرایندهای فنی و آشنایی کامل با اقتضائات فنی، ایمنی و محیطی کار گردیدیم.

پیشگام صنعت ابزار

هات تپ

امروز و پس از سالها کسب تجربه در زمینه انجام عملیات‌های هات تپ و استاپل، شرکت پیشگام صنعت ابزار به یکی از قطب‌های عملیات هات تپ در کشور و حتی در منطقه  تبدیل شده است. انجام بالغ بر ۴۰۰۰ عملیات انشعاب گرم هات تپ در اقصی‌نقاط کشور در طی سالیان متمادی، ما را با تمامی زوایای این فرایند فنی پیچیده خطوط لوله آشنا گردانده است.

شرکت پیشگام صنعت ابزار در طول سالهای متمادی فعالیت پروژه‌های متعدد هات تپ و استاپل را برای واحدهای صنعتی مختلف به شرح زیر ارائه داده است:

– صنایع پالایشگاهی؛ اعم از پالایشگاههای نفتی و گازی

– مجتمع‌های پتروشیمی

– نیروگاه‌های سیکل ترکیبی

– خطوط لوله انتقال

– شرکت‌های توزیع و انتقال گاز

– شرکت‌های توزیع و انتقال آب

– صنایع سنگین؛ اعم از فولاد و ذوب‌آهن

– شرکت‌های آب و فاضلاب

اکنون و پس از حدود دو دهه فعالیت در حوزه‌های مذکور، شرکت پیشگام صنعت ابزار به پیمانکار انحصاری عملیات هات تپ و استاپل در واحدهای مختلف تبدیل شده است. مجتمع‌های پتروشیمی جم، فجر، مبین، مارون، تخت جمشید، کرمانشاه و چندین مرکز پتروشیمی دیگر، در کنار واحدهای صنعتی نظیر فولاد خوزستان و شرکت گاز استان تهران در طول سالها بصورت مستمر از خدمات هات تپ ما بهره برده‌اند. تعهد ما به جلب رضایت مشتری و تحویل به موقع خدمات و محصولات یکی از عوامل افزایش اعتبار ما در سطح کشور بوده است و رضایت کامل مشتریان از این خدمات، ما را به پیمانکاری نام‌آشنا در سطح کشور گردانده است. این حسن سابقه، به مرور ما را در سطح منطقه نیز صاحب نام کرده و از این رو طی سالهای اخیر، شرکت پیشگام صنعت ابزار پروژه‌های متعدد هات تپ و استاپل را در مناطق مختلف کشور عراق، اقلیم کردستان با موفقیت به انجام رسانده است. این دستاوردها باعث ارتقای نام و جایگاه ما در میان واحدهای پالایشگاهی کشورهای منطقه شده و امروز در خصوص انجام خدمات خطوط لوله، علی‌الخصوص هات تپ و استاپل، به رقیبی جدی با شرکتهای بین‌المللی غربی در منطقه تبدیل شده‌ایم.

عملیات هات تپ

جوشکاری هات تپ

امید است با تداوم این روند و حفظ و ارتقای مجموعه پرتلاش، بادانش و جدی‌مان، ضمن تعامل مستمر با دنیا و تبادل دانش و آشنایی با نوین‌ترین روش‌ها و راهکارها برای ارائه بهترین خدمات، بازار منطقه را نیز تحت تأثیر خود گردانده و با ابداع روشهای نوین، خدماتی کارآمد به مشتریان و کارفرمایان محترم ارائه داده و ایشان را در ارتقای سازمان فنی و بهره‌وری امور یاری رسانیم.