بررسی عملیات هات تپ

بررسی عملیات هات تپ

هات تپ همچون دیگر عملیات ها و فرایند ها نیاز به بررسی و در نظر گرفتن نکات مهمی دارد از این رو در مقاله به بررسی عملیات هات تپ و نکات مهم ان می پردازیم.

 

انجام عملیات های هات تپ

در آماده سازی برای یک پروژه هات تپ، اپراتور ها نیاز به تعیین حداکثر فشار عملیاتی ( در هات تپ )، نوع مواد لوله (فولاد، چدن، پلاستیک)، و وضعیت خط لوله پدر و مادر (خوردگی داخلی / خارجی، دیوار ضخامت) برای اطمینان از یک پروژه امن است. اتصال هات تپ را می توان در یک خط لوله تنها که در آن مواد لوله پدر و مادر در شرایط خوبی ساخته شده است. دیگر شرایط برای ارزیابی شامل محل دریچه در این نزدیکی هست برای جداسازی اضطراری در صورت بروز حادثه، مورد نظرمورد استفاده در یک سناریو ارتباط چندگانه. وضعیت فرضی ارائه شده شامل چندین پروژه در خطوط لوله در اندازه ها و فشار های مختلف. محاسبات هزینه، با این حال، تنها برای سناریوی خط لوله ۴ اینچ ارائه شده و تنها پوشش هزینه های مستقیم.

پنج مرحله برای بررسی موضوع داغ اقتصاد شیر

  • تعیین شرایط فیزیکی از خط موجود است.
  •  محاسبه هزینه انجام خاموش کردن بهم وصل کردن.
  • محاسبه هزینه یک روش هات تپ است.
  • ارزیابی از مزایای صرفه جویی گاز عملیات هات تپ است.
  •  مقایسه گزینه ها و تعیین اقتصاد هات تپ

راهنمایی هات تپ

دفترچه راهنمای فروشنده و کاتالوگ تجهیزات نیز goodsources برای تعیین اندازه و نوع equipmentis مناسب ترین می باشد. چند فروشندگان خطوط publishedcomprehensive و راهنما برای انجام اعمال هات تپ، از جمله اطلاعات در مورد ضربه زدن بر روی variousmaterials، ارزیابی کار و آماده سازی سایت، انتخاب و نصب و راه اندازی اتصالات و تجهیزات دیگر، و اقدامات احتیاطی. مهمتر از همه، چرا که این یک روش خطرناک است، هر هات تپ باید بر اساس مورد به مورد beevaluated و مفصل، writtenprocedure باید آماده و یا قبل از کار startingeach بررسی به اطمینان حاصل شود که تمام مراحل به درستی و با خیال راحت انجام شود.

مزایای اقتصادی و زیست محیطی مزایای کلیدی اقتصادی و زیست محیطی استفاده از روش های هات تپ به جای خاموش کردن اتصالات عبارتند از: سیستم عامل-خاموش کردن و خدمات به طور مداوم وقفه ها اجتناب شود. بدون گاز به اتمسفر آزاد. اجتناب برش، واقعیت و دوباره جوش از بخش خط لوله. کاهش هزینه های مرتبط با برنامه ریزی و هماهنگی-جلسات، برنامه، کاغذ، تولید از دست رفته، و نیروی انسانی مستقیم. افزایش ایمنی کارگر. رفع تعهدات به اطلاع مشتریان از قطع گاز. با تضمین این که بهترین شیوه ها در هنگام انجام یک هات تپ، زمان مورد نیاز برای این روش، و همچنین پتانسیل برای شکست به دنبال آن، کاهش می یابد.

هات تپ

روش های هات تپ

هات تپ می تواند افقی، عمودی، یا در هر زاویه ای در اطراف لوله تا زمانی که فضای کافی برای نصب دریچه، اتصالات و دستگاه بهره برداری وجود دارد. technologyallows فعلی برای هات تپ را بر روی تمام انواع خطوط لوله در تمام فشارها، قطر، و ترکیب ها، pipesmerging حتی قدیمی با جدید ساخته شده،. جدید، machinesare بهره برداری بسیار سبک وزن و همچنین در دسترس است که اجازه می دهد یک هات تپ به asingle اپراتور انجام شود، بدون مسدود کردن اضافی و یا مهاربند

گام های اساسی برای انجام یک هات تپ

  • اتصال اتصالات در خط لوله موجود توسط جوش (فولاد)، درها (چدن)، و یا اتصال (پلاستیکی) و نصب دریچه.
  •  نصب دستگاه هات تپ را از طریق permanentvalve.
  • انجام هاتپ با قطع کوپن را از خط لوله از طریق دریچه باز است.دستگاه خاص حفظ “کوپن” برای حذف پس از عمل هات تپ است. برداشت کوپن از طریق valveand بستن شیر.
  • حذف ماشین ضربه زدن و اضافه کردن branchpipeline. پاکسازی اکسیژن، باز کردن دریچه، و اتصال جدید به سرویس قرار داده است.

نکات عملیات هات تپ

هات تپ یک روش جایگزین که اجازه می دهد تا اتصال به بدون خاموش سیستم و ضربه گاز به اتمسفر می شود ساخته شده است. هات تپ است که به عنوان خط بهره برداری، فشار بهره برداری، pressurecutting، و برش سمت alsoreferred. این فرآیند شامل اتصال اتصالات شاخه و برش سوراخ به operatingpipeline بدون قطع جریان گاز، و با norelease یا از دست دادن محصول می باشد. هات تپ اجازه سیستم کراوات، قابل فهم toexisting جدید، درج دستگاه به جریان جریان، دور می زند دائم یا موقت، و مرحله مقدماتی برای خط اتصال با تورم، شاخه بالون موقت (stoppels) است.

تجهیزات هات تپ برای تقریبا هر pipelinesize، مواد لوله و فشار موجود در سیستم های انتقال و توزیع در دسترس است.primaryequipment برای یک کاربرد معمول شیر گرم شامل ماشین آلات حفاری، اتصالات شاخه، و یک شیر. تجهیزات هات تپ در ادامه شرح داده شده است .

تجهیزات هات تپ

دستگاه حفاری

generallyconsists و ماشین آلات حفاری یک boringbar تلسکوپی مکانیکی رانده است که کنترل یک ابزار برش. ابزار برش به سوراخ خلبان را به دیوار خط لوله مورد استفاده قرار پژوهش با مرکز یک اره سوراخ است که کاهش از “کوپن”، یا بخش منحنی دیوار خط لوله.

اتصالات

اتصال به لوله موجود است madewithin اتصالات، که می تواند نوک پستان جوش داده شده ساده برای کوچک (به عنوان مثال، یک اینچ) اتصال به خط لوله بزرگتر، و یا یک تقسیم آستین توپ را روی گوه کامل محاصره برای حمایت اضافی در صورتی که شاخه همان اندازه است به عنوان خط لوله پدر و مادر. کاری ادامه داده اند توپ را روی گوه completelyaround خط لوله، و هنگامی که جوش داده شده، فراهم می کند تقویت مکانیکی شاخه و حامل لوله.

شیر

دریچه در ارتباط شیر گرم می تواند یک شیر بلوک و یا یک شیر کنترل برای اتصال جدید beeither، و باید اجازه کوپن (بخش از دیوار خط لوله توسط ماشین آلات حفاری برش) به بعد از عمل برش برداشته شود. دریچه های مناسب شامل یک توپ و یا شیر دروازه، اما نه یک پلاگین و یا شیر پروانه ای.

بررسی هات تپ

موارد مهم هات تپ

اندازه CUTTER استاندارد برای هات تپ

در زیر فهرستی از استاندارد اندازه برش استفاده می شود که می انجام هات تپ است. این لیست برای مرجع تنها به معنای می کند و refl نمی الکتروشوک اندازه واقعی استفاده شده در هر خاص شیر گرم است. شرایط مختلف خواهد به اندازه لازم تعیین برای تکمیل شیر داغ با موفقیت.

اگر اندازه برش خاص مورد نیاز است، لطفا مشخص کنید که اندازه هنگام سفارش هات تپ کنید.

شرکت Koppl حفظ موجودی زیادی از تجهیزات که شامل ماشین آلات بهره برداری گرم با اندازه های مختلف. اگر ابعاد بالا را متناسب با نیازهای شما نیست، لطفا تماس با نماینده Koppl محلی خود را. بازدید محل کار می تواند برنامه ریزی برای تعیین بهترین روش تکمیل شیر گرم خود را در مکان خاص خود را

هات تپ یک روش جایگزین که باعث می شود یک اتصال خط لوله جدید در حالی که خط لوله باقی می ماند در خدمات، جریان گاز طبیعی تحت فشار است.procedureinvolves هات تپ اتصال اتصال شاخه و شیر در خارج از یک خط لوله عامل، و سپس برش از دیوار thepipe خط درون شاخه و از بین بردن بخش دیوار از طریق دریچه. هات تپ اجتناب از دست دادن محصول، تولید گازهای گلخانه ای متان، و اخلال در خدمات به مشتریان.

در حالی که هات تپ است عمل جدید نیست، بهبود طراحی های اخیر از عوارض کاهش می یابد و اپراتورهای عدم اطمینان ممکن است در past.Several گاز طبیعی STAR انتقال و توزیع شرکای با تجربه گزارش با استفاده از روش هات تپ مشاغل به طور معمول کوچک هستند تقریبا هر روز در حالی که هات تپ بزرگتر انجام (greaterthan 12 اینچ) ساخته شده است دو یا سه بار در هر سال

عیب یابی قبل از اجرای عملیات هات تپ

عیب یابی سطحی با آزمایشات قبل از هات تپ

چند نکته قبل از انجام عملیات هات تپ باید انجام گیرد .درصد زیادی از ترک ها و عیوب سطحی لوله در مقایسه با عیوب داخل بدنه یافت می شوند. این موضوع به روش های ساخت مربوط می شود و علی رغم تمام کنترل های فرآیند های ساخت ، ظاهر می شوند . روش های متعددی برای ترک یابی پیشنهاد می شوند ولی اصلی ترین آنها مایعات نافذ و ذرات مغناطیسی است . همانند تمامی تکنیک های آزمون های غیر مخرب ، کارایی این دو روش به فاکتور هایی نظیر پرداخت سطح لوله ، جهت گیری نقایص ، حساسیت عیوب و میزان مهارت و آشنایی کاربر با نوع آزمون ها وابسته است . تکنیک های mt و pt عیوبی با اندازه قابل مشاهده را ردیابی می کند که اگر توجه کافی به آنها نشود باعث شکست و حوادث جبران ناپذیری در اجرای عملیات هات تپ می شوند. اما یک محدودیت بسیار تقریبی به میزان ۰٫۱mm برای حداقل اندازه عیبی که هنگام استفاده از روش ها در یک موقیعت واقعی قابل است ، وجود دارد . توجه به این نکته لازم است که امکان دارد این ۱۰۰ میکرون بزرگتر از اندازه بحرانی ترک برای برخی مواد باشد. خصوصا وجود چنین عیبی در زمان اجرای جوشکاری که عمود بر راستای ضخامت لوله باشد ، خسارات جبران ناپذیری را در عملیات هات تپ در پی خواهد داشت.


ارسال دیدگاه