دستگاه هات تپ ساخت شرکت پیشگام صنعت ابزار

با توجه به وجود برندهای بزرگ و معتبر در ابعاد بین المللی در مورد دستگاه هات تپ، ساخت دستگاهی متناسب با شرایط فنی رقابت پذیر در مقایسه با این برندها کاری دشوار می نماید. بسیاری از واحدهای صنعتی توانسته اند با استفاده از روش های مهندسی معکوس دستگاه های هات تپ را طراحی و بسازند، اما پاسخگویی آن ها در روند اجرایی یک عملیات هات تپ امری است که صرف طراحی ها و فرایند ساخت برای آن کفایت نمی کند. دستگاه هات تپ در درجه اول به این هدف ساخته می شود که در عملیات انشعاب گیری مورد استفاده قرار گیرد و قابلیت اجرایی داشته باشد، از این حیث تلاش های بسیاری از واحدهای صنعتی برای ساخت دستگاهی که بتواند نیازهای اجرایی یک فرایند انشعاب گرم را پاسخگو باشد به کست انجامیده است.

ساخت دستگاه هات تپ

دستگاه هات تپ شرکت پیشگام صنعت ابزار

یکی از دلایل این ناکامی عدم آشنایی با الزامات خود عملیات انشعاب گیری گرم است. واحد سازنده از آن جا که خود درگیر در فرایندهای اجرایی نبوده و نسبت به حساسیت ها و دشواری های اجرایی کار درک عمیقی ندارد، در نهایت محصولی تحویل می دهد که با وجود رعایت استانداردها و آیتم های مهندی معکوس، در عمل کارایی چندانی نخواهد داشت. بنابراین به نظر می رسد که ساخت دستگاه هات تپ تنها از عهده آن دسته واحدهای صنعتی برمی آید که خود مجری عملیات هات تپ می باشند. بدون شک این گونه واحدها نیز ممکن است برای ساخت به سراغ روش هایی نظیر مهندسی معکوس و مشابه آن بروند اما با این تفاوت که واحدهای مذکور بر حسب اقتضائات فنی که خود حین کار و انشعاب گیری لمس کرده اند می توانند دستگاه را بر حسب الزامات اجرایی طراحی کرده و بسازند.

ساخت دستگاه هات تپ تکنولوژی چندانی نیاز نخواهد داشت و طراحی های اولیه نیز در صورت به کار گیری تیم تحقیق و توسعه قدرتمند قابل انجام است، اما آن جه به یک دستگاه هات تپ تولیدی کارایی ویژه می بخشد در همین نکته است که سازنده آن به صورت ملموس و زنده دشواری های فرایند را لمس کرده باشد و تا جای ممکن فرایند طراحی و ساخت را به گونه ای به انجام برساند که دشواری های مذکور در آن در نظر گرفته شده باشند و راهکارهایی برای رفع دشواری ها اتخاذ شده باشد. شرکت پیشگام صنعت ابزار بر حسب تجارب بسیار بالای خود در زمینه انجام عملیات هات تپ در شرایط مختل، در سایزها و انواع متفاوت و روی انواع خطوط لوله، توانسته است پشتوانه تجربی و فنی کافی برای ساخت دستگاه هات تپ فراهم کند و از این حیث در سال های اخیر خود موفق به ساخت دستگاه هات تپ در مدل ها و سایزهای مختلف کرده است. پیش از این شرکت پیشگام صنعت ابزار برای انجام عملیات های انشعاب گیری گرم در شرایطی که دستگاه های خریداری شده پاسخگوی کل نیاز واحد نبودند، چاره ای جز دستکاری آن ها به منظور پشتیبانی قطعات نداشت. به عبارتی ما برای این که کاستی های دستگاه های موجود را رفع کنیم سعی می کردیم با استفاده از ابزارها، راهکارها و قطعات پشتیبان، نقص دستگاه هات تپ برای انجام یک عملیات انشعاب گرم به خصوص را رفع کنیم، اما امروز بر حسب تجارب مان در استفاده از دستگاه هات تپ، و همین راهکارهای ابداعی که برای تقویت و پشتیبانی دستگاه به انجام رسانده ایم، قادریم خود دستگاه را بر اساس تجارب کسب شده ساخته و در عملیات ها مورد استفاده قرار دهیم. خوشبختانه دستگاه های هات تپ ما قابلیت اجرایی خود در عملیات انشعاب گیری را اثبات کرده اند و طی ادوار اخیر در بسیاری از پروژه ها از آن ها استفاده کرده ایم.

دستگاه های ساخته شده هات تپ شرکت پیشگام صنعت ابزار دو سری دستگاه ها را شامل می شوند، سری اول دستگاه هایی که دارای محرک دستی می باشند و برای عملیات های انشعاب گیری در سایز کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. ما این دستگاه ها را در عملیات های متعدد علی الخصوص در انشعاب گیری های گرم شرکت گاز استان تهران که دارای سایزهای کوچک می باشند مورد استفاده قرار داده ایم و همگی به بهترین نحو ممکن عملکرد داشته اند. سهولت کار با این دستگاه ها، عدم فشار به نیروی کار حین پیشروی دستگاه و سوراخ کاری لوله، قابلیت حمل آسان و وزن سبک از ویژگی های سری دستگاه هایی هستند که به صورت دستی ساخته شده اند.

سری دوم دستگاه های دارای محرک های هیدرولیکی می باشند که برای عملیات های با سایزهای متوسط و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در این زمینه نیز دستگاه های هات تپ ساخته شده ما به بهترین نحو آزمون خود را پس داده اند. یکی از این دستگاه های ساخته شده قابلیت انجام عملیات تا سایز ۶۰ اینچ را نیز دارد که به خاطر عدم دریافت درخواستی به این ابعاد، در فرایند اجرایی مورد استفاده قرار نگرفته است اما آزمون های عملی خود را پس داده است.

شرکت پیشگام صنعت ابزار همچنین خود سازنده پاور‌یونیت ها و محرک های هیدرولیکی دستگاه هات تپ می باشد. این محرک ها در سایزهای مختلف و متناسب با فشارها و شرایط کاری متفاوت ساخته می شوند و در عملیات مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه هات تپ ساخته شده توسط شرکت پیشگام صنعت ابزار

دستگاه هات تپ

چنان که اشاره شد شرکت پیشگام صنعت ابزار تجربه بالایی در زمینه انجام عملیات انشعاب گیری گرم دارد. فکر ساخت دستگاه هات تپ زمانی به ذهن ما خطور کرد که صدها عملیات موفقیت آمیز را از سر گذرانده و با شرایط فنی و اجرایی کار کاملاً آشنایی داشتیم. در اصل آن چه ما را به سمت ساخت دستگاه متمایل کرد رفع نواقص و کاستی هایی بدو که دستگاه های موجود در بازار واجد آن بودند و نمی توانستند پاسخگوی نیازهای عملیاتی ما باشند. از این حیث دستگاه های ساخته شده توسط شرکت پیشگام صنعت ابزار کاملاً بر حسب الزامات اجرایی، متناسب با شرایط کاری، و به پشتوانه صدها عملیات هات تپ طراحی و ساخته می شوند.


ارسال دیدگاه